e-mail: druk@jand.com.pl, 93-574 Łódź, ul. Radwańska 65

tel. 42 633 14 28, tel. 691 484 150

PIECZĄTKI NA POCZEKANIU

 

Co powinna zawierać pieczątka firmowa?

Pieczątka firmowa przede wszystkim powinna zawierać dane zgodne z dokumentami rejestracyjnymi firmy.

Dane te obejmują:
 • nazwę firmy,
  - firma jednoosobowa: nazwa firmy, imię i nazwisko,
  - spółka: nazwa spółki, imiona i nazwiska wspólników,
  - inne jednostki pełna nazwa,
 • dokładny adres siedziby,
 • NIP i REGON
ewentualnie dodatkowo:
 • nr telefonu/telefonów i fax,
 • adres e-mail,
 • adres strony internetowej.

pieczątki samotuszujące

Automaty samotuszujące szybko stały się najpopularniejszymi pieczątkami z uwagi na prostą budowę, łatwość uzupełniania tuszu, niezawodność oraz nieskomplikowaną technologię wykonania stempla.
Wszystkie gumki do pieczątek wykonujemy metodą laserową (czas wykonania jednej pieczątki ok. 15 minut). Pieczątki wykonane tą metodą zapewniają wysoką jakość odbicia i są trwalsze od tych wykonywanych metodą polimerową. Z chwilą zakupu grawerki laserowej nie wykonujemy już pieczątek metodą polimerową.
Produkujemy pieczątki w automatach samotuszujących firmy WAGRAF, TRODAT, SHINY lub COLOP. Nasi klienci najczęściej wybierają automaty WAGRAF z praktyczną przykrywką. Można u nas dowolnie wybrać z całej gamy wzorów i kolorów oprawek.
Oprócz automatów plastikowych mamy w ofercie automaty metalowe /szkieletowe/, uchwyty zwykłe, pudełka kieszonkowe plastikowe oraz metalowe. Oferujemy tusze do papieru w różnych kolorach, tusze do tkanin, szybkoschnące do metalu i powierzchni gładkich, tusze niewidzialne UV /widzialne tylko pod oświetleniem UV/ itp.
Dysponujemy bogatym zestawem czcionek do wyboru. Specjalizujemy się w tej dziedzinie od 1993 roku, więc posiadamy duże doświadczenie i jesteśmy w stanie wykonać każdą pieczątkę. Pieczątka może również zawierać dowolne logo firmowe lub inne grafiki wg życzenia klienta. Służymy poradą odnośnie treści pieczątki oraz ustalamy z klientem jej ostateczną szatę graficzną.

pieczątki (preink)

Technologia wyrobu pieczątek preink powstała w Japonii. Jej istotą jest prostota, krótki czas procesu produkcji (czas wykonania jednej pieczątki ok. 5 minut) oraz najwyższa jakość odbicia i trwałość pieczątek. Początkowo technologia ta zawierała wiele niedociągnięć, a jakość pieczątek pozostawiała wiele do życzenia. Jednakże nieustannie trwająca ewolucja maszyn i materiałów pozwoliła osiągnąć dzisiaj doskonałe wyniki. Odpowiedni dobór maszyn, gumy do naświetlania, tuszy i tzw. cartidge'a na tusz pozwala produkować pieczątki dające perfekcyjne odbicia w czasie zaledwie kilku minut. Ponieważ proces jest wyjątkowo łatwy do przyswojenia, a na dodatek w pełni ekologiczny. Nie dziwi fakt, iż technologia ta zaczęła powoli zdobywać przewagę nad innymi. Obecnie w Japonii niemal 100%, w USA ponad 50%, a w Europie Zachodniej około 30% pieczątek produkuje się metoda błyskową. Odsetek ten rośnie w ogromnym tempie. Sekret technologii tkwi w światłoczułej gumie mikroporowatej, którą naświetla się w maszynie błyskowej. Guma ta ma setki tysięcy mikroskopijnych porów, które pod wpływem światła z urządzenia błyskowego zamykane są w odpowiednich miejscach.